Shopify Ürünleri Kolayca Optimize Etme Kılavuzu 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

28 Aralık 2020

Shopify Ürünleri Kolayca Optimize Etme Kılavuzu 2021

Adım Adım Shopify Optimizasyonu Ürünlerinizi Optimize Etme Kılavuzu 2021

Shopify

Ürünlerinizi çevrimiçi satmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken harika bir platform Shopify'dır. 175 ülkede 500.000 müşteri tarafından kullanılan mağaza sahiplerinin 40 milyar dolarlık satış elde etmesine yardımcı oldu.

Shopify, gelişmiş güvenlik ve indirimli planlar gibi birçok sağlam özelliğe sahip olsa da, SEO ayarları mutlaka yapılmalıdır.

Bu nedenle, site satışlarını ve organik trafiği iyileştirmek istiyorsanız, Shopify mağazanızı nasıl iyi optimize edeceğinizle ilgili şu ipuçlarını izleyin :

Yinelenen içeriği kaldırdığınızdan emin olun .

Yinelenen içerik - veya iki farklı bağlantıda aynı içeriğe sahip olmak - SEO'nuzu doğrudan etkileyebilir. Bunun nedeni, arama motorunun kanonik sürümü standart olmayan sürümden ayırt edememesidir.

Sorunları daha da kötüleştirmek için bağlantı sinyalleri iki sayfa arasında bölünebilir.

Dahili bağlantı açısından Shopify, standart olmayan sürümü tüm ürün sayfalarına bağlar. Ancak bu, Google gibi arama motorlarına çelişkili sinyaller gönderebilir.

Mağazanızın yinelenen içerik nedeniyle işaretlenme olasılığını en aza indirmek için, dahili bağlantı yapısını denemeli ve ayarlamalısınız. Bu, product.grid-item.liquid.file aracılığıyla yapılabilir. Bununla, tüm ürün sayfalarını kanonik sürüme yönlendirirsiniz.

Shopify SEO'nuzu etkileyebilecek başka bir çoğaltma sorunu koleksiyon sayfalarınızda bulunabilir. Bu, sayfalandırmadan kaynaklanabileceğinden, bu dahili bağlantı yapısının da ayarlanması gerekir.

Ürünlerinizin çeşitlerinin başka bir URL'ye ihtiyacı olup olmadığını belirleyin.

Yukarıdaki soruna benzer şekilde Google, ürünlerin varyasyonları nedeniyle Shopify mağazanızı çoğaltma için işaretleyebilir. Bunun nedeni, Shopify'ın aslında aynı şey olsalar bile mavi şapkanız ve kırmızı varyantınız için ayrı bir URL ayırmasıdır.

Bu, yukarıda belirtilenden daha önemli bir arama motoru sorunu olmasa da, her varyant için farklı URL'ler isteyip istemediğinizi bilmek önemlidir. Buna devam ederseniz, her birinin kendi içerik markası ve anahtar kelimeleri olmalıdır.

Noindex etiketini ekleyin.

Bir Shopify çevrimiçi mağazasına sahip olmanın olumsuz yanlarından biri robots.txt dosyasını değiştiremeyecek olmanızdır. Ne yazık ki bu, arama motorlarının sitenizi nasıl tarayacağını kontrol etmenin iyi bir yoludur.

Bu nedenle yapmanız gereken, noindex etiketini eklemektir. Bunu theme.liquid dosyanıza ekleyerek, bir ürün sayfasının arama motorları tarafından dizine eklenmesini engelleyebilirsiniz.

Yönlendirmeleri etkinleştirin.

Shopify, müşterilerinin yönlendirmeler uygulamasına olanak tanıyarak her mağazayı daha SEO dostu hale getirir. Buna Shopify uygulamasına gidip Online Mağaza> Gezinme> URL yönlendirmeleri'ne giderek erişebilirsiniz.

Kullanıcı deneyimini iyileştirmenin yanı sıra, yönlendirmeler çevrimiçi mağazanızı optimize etmenize yardımcı olabilir. Bununla, süresi dolmuş ve eski sayfaları - mevcut olmayan içeriğe sahip olanların yanı sıra - gruplayabilir ve başka bir uygun ürün bağlantısına yönlendirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense