2021'de YouTube'da Para Kazanmanın En İyi 7 Yolu | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

16 Aralık 2020

2021'de YouTube'da Para Kazanmanın En İyi 7 Yolu

YouTube'da Para Kazanmanın En İyi 7 Yolu 2021. 

youtube para kazanma

Tüm dünyada her gün beş milyar YouTube videosu izleniyor . YouTube, her YouTube oturumu için ortalama 40 dakika harcayan kullanıcılar arasında her zamanki kadar popüler.

Bu dijital değişim doğrultusunda öğrenmeniz gereken bir sonraki şey , youtube'da nasıl para kazanılır . Tek ihtiyacınız olan video düzenleme yazılımı ve bir bilgisayardır ve YouTube'da başlayabilirsiniz.

Bu makalede, bu yıl YouTube'da para kazanmaya başlamanın farklı yollarından bahsedeceğim.

Hemen Başlayalım.

YouTube'da Nasıl Para Kazanılır?

Bir içerik oluşturucu olarak YouTube'dan önemli bir gelir elde etmek mümkün olsa da, bu da kolay değil. Dünya genelinde her dakika YouTube'a dört yüz saatlik video yükleme.

Sayılar yalan söylemez. Bu nedenle rekabet oldukça yoğundur ve çevrimiçi olarak çok para kazanmak daha zor hale gelir. Kazanç potansiyelinizi YouTube'dan hızlı bir şekilde başlatmak için kullanabileceğiniz bazı güçlü stratejiler aşağıda verilmiştir.

1. YouTube Para Kazanma: YouTube'da satış ortağı bağlantılarını kullanın.

Bağlı kuruluş bağlantılarını tanıtmak, derinlemesine eğitimler ve ayrıntılı ürün incelemeleri sunan kanallar için büyük bir kazanç fırsatı olabilir. Örneğin, bir ürün önerirseniz ve bir kullanıcı satın almak için bağlantınızı ziyaret ederse, komisyon kazanmaya başlarsınız. Bu bağlantıları açıklamanızın ilk birkaç satırına yerleştirebilir ve video içeriğinizdeki bağlantınız hakkında konuşabilirsiniz.

2. YouTube İş Ortağı olun ve reklamlardan para kazanın.

Birçok YouTuber için reklamlar en temel gelir akışıdır. 

Bir YouTube İş Ortağı olarak farklı şekillerde para kazanırsınız. Videolarınızdan, kanal üyeliklerinizden veya Google AdSense banner reklamlarınızdan önce reklamlardan para kazanabilirsiniz. 

Ancak, sertifikalı bir YouTube İş Ortağı olmadan önce uyulması gereken bazı temel kurallar ve başlamak için gereken bazı ön koşullar vardır. YouTube'un reklam kurallarına uymanın yanı sıra , son 12 ayda kanalınızda minimum 4.000 video izleme saati biriktirmeli ve 1.000 aboneye sahip olmalısınız .

3. Hayranlarınızdan Finansman Sağlayarak YouTube'da Para Kazanın.

Sadık hayranlardan oluşan bir takipçi kitlesi oluşturduysanız, onları kanalınızda kitle fonlaması yapmaya teşvik etmek, yeni videolarınıza para yatırmanıza ve kâr etmenize yardımcı olabilir.

Bu temel 4.000 saati elde etmek için somut bir zaman çizelgesi veya format yok. Toplamınızı 4.000'e çıkarmak için her biri 40 video veya herhangi bir kombinasyon için 100 saat alabilirsiniz. 

4. YouTube SEO'nuzda Uzmanlaşın.

Henüz önemli bir takipçi kitlesi oluşturmamış video yaratıcıları için, oyununuzu geliştirmeli ve bu yıl YouTube SEO'yu en üst düzeye çıkarmalısınız.

Bunu yapmak için, her zaman yaptığınız gibi anahtar kelime araştırması yapın - ancak, insanların YouTube'da ne aradıklarına bağlı olarak biraz farklı düşünün. Ardından, video başlığınızda, açıklamanızda ve video etiketlerinizde yüksek değerli anahtar kelimeler kullandığınızdan emin olun.

5. YouTube pazarlama dönüşüm huninizden en iyi şekilde yararlanın.

YouTube kanalınızı satış için optimize edin. Nişinizi seçin, bir YouTube iş ortağı olun ve pazarlama dönüşüm huninizi planlamaya başlayın .

Başladıktan sonra, insanların videolarınızı bulduklarında ne aradıkları hakkında fikir edinmek için YouTube "Trafik Kaynağı: YouTube arama" raporunuzu kontrol edebilirsiniz.

YouTube, mesajınızı yaymanın bir yoludur, ancak YouTube'u bir blog ile birlikte kullanarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla e-posta adresi topluyorsunuz ve sonunda hayran kitlenize ürün satıyorsunuz.

Örneğin, tavsiye ettiğiniz bir bağlı kuruluş ürünü hakkında bir blog yazısı yazarsanız, bu içeriği yeniden kullanın ve gönderiye yerleştirilmiş bir YouTube videosu oluşturun.

Ardından, hem komisyon kazanmak hem de blog okuyucuları oluşturmak için YouTube'daki kullanıcıları blogunuza ve bağlı kuruluş bağlantılarına geri gönderin.

6. Amazon Etkileyici olun.

Amazon influencer programı daha popüler hale geliyor. Bu etkileyici program, Amazon önerileri aracılığıyla para kazanmak için YouTube (genel olarak sosyal medya) varlığınızı en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Programa katıldıktan sonra ürünleri inceleyip önerebilir ve izleyicilerinizi satış ortağı bağlantıları üzerinden satın almaya yönlendirebilirsiniz. İzleyicileriniz tıklayıp Amazon'dan satın aldığında, komisyonlardan payınızı alırsınız - genellikle% 8-10.

7. YouTube Red Abonelerinden ek kazançları keşfedin.

YouTube Red , kullanıcıların reklamsız YouTube izleme için 9,99 ABD doları ödemelerine olanak tanır. Reklamlar olmasa bile içerik oluşturucular, görüntüleme süresine bağlı olarak yine de para kazanabilir ve gelirin% 55'ini elde edebilir. YouTube Red'in BGBM oranlarını artırıp artırmadığına dair karışık incelemeler var.

YouTube Red ile izlenme süreniz önemlidir, bu nedenle izlenme süresi ve video etkileşimi gibi istatistiklerinizi görüntülemek için YouTube Analytics'e bakın.


Ancak bu program herkese açık değildir. Sosyal medya takipçi sayısı ve diğer ölçümler, onay oranlarını belirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense