Alan Adı Domain Nasıl Satın Alınır | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

14 Kasım 2020

Alan Adı Domain Nasıl Satın Alınır


Alan Adı Domain Nasıl Satın Alınır Öğrenmek için En Doğru Adres.

Bir alan adı satın almak, bir web sitesi açmanın ilk adımlarından biridir. 

Ancak siteniz için mükemmel alan adını bulmak ve bu alan adını kaydetmek, bu süreci hiç yaşamadıysanız uzun bir görev gibi gelebilir. Neyse ki, alan kaydı o kadar da zor değil - sadece birkaç basit adımı uygulamanız gerekiyor.

Kariyerim boyunca, sayılamayacak kadar çok alan satın aldım. Bu deneyimlerden bazıları diğerlerinden önemli ölçüde daha iyiydi.  

Bu kılavuz, bir alan adı satın almanın en sevdiğim iki yolunu açıklayacak; Bu yöntemlerden biri size ücretsiz bir alan adı bile kazandıracaktır. Ayrıca, bu seçenekler arasındaki farkları daha ayrıntılı olarak ele alacağım ve bir premium alanın nasıl satın alınacağını açıklayacağım. İçeri girelim.

Bluehost ile Alan Adı Nasıl Satın Alınır

Bluehost bir web barındırma sağlayıcısıdır. Aslında, bugün piyasadaki en saygın ve güvenilir web barındırıcılarından biridir. Tüm dünyada iki milyondan fazla site Bluehost tarafından barındırılmaktadır.

Ancak Bluehost, etki alanı kayıt hizmetleri de sağlar. Bluehost'u web barındırma için kullanıyorsanız, bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı alırsınız. 

Alan Adı Nasıl Alınır Videosu İzle

Yine de bir barındırma planına ihtiyacınız olduğundan, Bluehost'u barındırma ve etki alanı kaydını tek bir pakette birleştirmek için tek durak noktası olarak kullanabilirsiniz. Bu, sıfırdan yeni bir web sitesine başlayanlar için harika bir seçenektir. 


Adım # 1 - Bluehost.com'a gidin


İlk adım kolaydır. Sadece giden yolu üzerinden yapmak Bluehost web .


Buradan menüyü tarayın ve ekranın üst kısmındaki "Hosting" seçeneğini seçin. 


Tekrar söyleyeceğim; HOSTING'i tıklayın . "Alan Adları" menü seçeneğine tıklamayın. 


İkincisini tıklarsanız, barındırma planınızı etki alanı kaydı ile paketlemeyeceksiniz, bu da Bluehost kullanma amacını ortadan kaldırır (ve etki alanını ücretsiz olarak alamazsınız).


Adım # 2 - Bir Barındırma Planı Seçin


Barındırma menüsü genişleyecek ve size üç farklı seçenek sunacaktır:


    Paylaşılan Evsahipliği

    Özel Hosting

    VPS Barındırma


Paylaşımlı barındırma, yeni bir web sitesine başlayan insanların% 99'u için en iyi seçenek olacaktır. Öyleyse devam edin ve genişletilmiş açılır menüden bunu seçin. 


Özel veya VPS seçerseniz, barındırma planınızı ve etki alanı kaydınızı yine de paketleyebilirsiniz (ve ücretsiz bir etki alanı elde edebilirsiniz), ancak çoğunuzun şu anda bunun için endişelenmesine gerek kalmayacak; paylaşımlı barındırmaya bağlı kalın.  


Bluehost, aralarından seçim yapabileceğiniz dört farklı paylaşılan web barındırma planı sunar - Temel, Artı, Seçim Plus ve Pro:


Küçük bir kişisel site başlatıyorsanız, aylık 3,95 $ 'dan başlayan Temel giriş seviyesi planı sizin için uygun olacaktır. İşletmeniz için bir site başlatanlar için, en azından Choice Plus planını tercih ederim. 


Bu planla birlikte gelen ekstra özellikler, ayda birkaç ekstra paraya değer. 


Devam etmek için ihtiyaçlarınıza uygun planın altındaki "Seç" düğmesine tıklayın.


Adım # 3 - Alan Adınızı Kaydedin


Bir web barındırma planı seçtiğinizde, Bluehost otomatik olarak alanınızı kurmanızı isteyecektir. Burada size iki farklı seçenek sunulacak:


    Yeni bir alan oluşturun

    Sahip olduğunuz bir alanı kullanın


Mevcut alanları aramak için "Yeni bir alan oluştur" seçeneğini kullanmak isteyeceksiniz.


Satın almak istediğiniz alan adını arama çubuğuna girin ve alan adı uzantınızı (.com, .net, .blog, .biz, .info, .store, .co, .us, vb.) Seçin. 


Çoğu durumda, bir .com uzantısı isteyeceksiniz. Alternatif bir alan adı uzantısı düşünmemin tek nedeni, .com alan adının alınmış olmasıdır. Örneğin, nike.com veya apple.com kullanarak bir alan adı oluşturmaya çalışırsanız, bunlar kesinlikle kullanılamayacaktır. Ancak farklı bir uzantı satın alınabilir.


Dolayısıyla, bir ad belirlediyseniz, .com uzantısını nasıl satın alacağınızı öğrenirken bu arada her zaman alternatif bir uzantı alabilirsiniz. Daha önce kaydedilmiş alan adlarını bu kılavuzun ilerleyen kısımlarında daha ayrıntılı olarak nasıl satın alacağınızı açıklayacağım (muhtemelen Nike veya Apple satın alamayacak olsanız da).


Alternatif bir alan adı uzantısı düşünmenin bir başka nedeni de fiyattır. Bu uzantıların çoğu bir .com etki alanından daha ucuz olacaktır.


Küçük bir blog, yan proje veya kişisel site için, birkaç dolar tasarruf etmek istiyorsanız sorun değil. Ancak işletmeler her zaman bir .com etki alanı kaydetmelidir.


Adım # 4 - Sözleşmenizi Tamamlayın


Kullanılabilir bir alan adı seçtikten sonra, Bluehost hesabınızı oluşturmanız ve plan terimlerinizi seçmeniz yeterlidir.


"Paket Ekstraları" bölümünde bulunan "Alan Adı Gizliliği + Koruması" na sahip olduğunuzdan kesinlikle emin olun. Aksi takdirde adınız, e-postanız, telefon numaranız ve adresiniz herkese açık bir veritabanında kullanılabilir hale gelecektir. Aylık fazladan 0,99 $ değerinde. 


SiteLock Security ve Codeguard Basic gibi diğer seçenekler size bağlıdır. Onları alırdım, ancak site yedeklemeleri ve güvenliği için kullanabileceğiniz alternatif üçüncü taraf hizmetler var. Artık onları elde etmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum.


Bu kadar! 


Ödeme detaylarınızı girdikten sonra, hosting planınız ve yeni alan satın alma işleminiz sonuçlandırılacaktır. Alan adınız sözleşmenizin ilk yılı için ücretsizdir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense