Web Siteniz için Ücretsiz Alan Adı Nasıl Alınır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

18 Ekim 2020

Web Siteniz için Ücretsiz Alan Adı Nasıl Alınır?

Hızlı ve Güvenilir Domain Nasıl Alınır? 

domain nasıl alınır

Alan adınızı seçmek, yalnızca müşterilerinizin sizi ne kadar kolay bulacağını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda markanız için SEO'yu iyileştirmeye de yardımcı olabilir.

Ek olarak, etki alanınızı seçtikten sonra, yolda değiştirmek istemezsiniz. Bu, yerleşik müşterilerin sizi bulmasını zorlaştırabilir ve tüm pazarlama materyallerinizde değişiklik yapmanız gerekir.

Domain Nasıl Satın Alınır Videosu

Etki alanı kaydı, etki alanı adına ihtiyaç duyma nedenleri, aralarından seçim yapabileceğiniz en iyileri ve ücretsiz etki alanı adını nasıl alacağınız konusunda size rehberlik edeceğiz .

Örneğimizde, alan adı ev adresimize eşitse, web barındırma bizim evimiz gibidir. İnternet adresinize IP adresi denir. Bir IP adresi, yalnızca bir bilgisayar için gerçekten anlamlı olan uzun bir sayı dizisinden oluşur. Bir IP adresini kolayca erişilebilir kılmak için, belirli IP adreslerimize yönlendirecek alan adları satın alırız. 

Başlamak için alanınızı kaydettirmeniz gerekir. (Unutmayın, bu noktada işletme adınızın olması önemlidir. İşletmenize ne isim vereceğiniz konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, işletme adı oluşturucumuza bakın .)

Alan adı almak için nedenler

Online mağaza binanın maliyeti korkutucu olabilir, ama bunlar olmak zorunda değildir. Barındırma ve etki alanınız için uygun fiyatlı seçenekler var ve dikkate alınması önemlidir.

Ücretsiz bir alan adı alabileceğiniz web siteleri vardır , ancak bu genellikle bir alt alan adıdır . Örneğin, alaniniz.com satın aldığınız bir alan adı olabilir, ancak alaniniz.weebly.com, şirkete ait bir alan adıdır ve onu yolun ilerisindeki farklı bir ana bilgisayara aktaramazsınız. Bu seçenek paradan tasarruf etmenize yardımcı olsa da, işletmenizin gelecekteki büyümesini ve markanızın neye benzemesini istediğinizi dikkate almak istersiniz. Nike.weebly.com olsaydı bugünkü iş Nike olur muydu?

Kendi etki alanınıza sahip olmanın diğer yararı, support@alaniniz.com adresinden e-posta gönderip kabul edebilmenizdir. Bu, müşterilerin sizinle hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olur. Bir alan satın aldığınızda, bir .com satın alabilirsiniz. .Com siteleri web'deki en yaygın siteler olduğundan, müşteriler alternatif bir TLD (.net veya .tk gibi üst düzey alan adı) kullanmaktan daha hatırlamayı ve bulmayı daha kolay bulabilir.

En İyi Alan Adı Kayıt Şirketleri

Tüm bunlar şu soruyu gündeme getiriyor: Hangi Etki Alanı Kayıt Sitesini kullanmalısınız? Çok çeşitli seçenekleriniz var. Farklı şirketler farklı özel ürünler ve onları farklı kılan farklı özellikler sunduğundan, her birine dikkatlice baktığınızdan emin olun. İşte yanlış gidemeyeceğiniz beş site.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense