İyi Bir YouTube Kanalı Açmak İçin 10 İpucu 2020 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

26 Ekim 2020

İyi Bir YouTube Kanalı Açmak İçin 10 İpucu 2020

Başarılı bir YouTube Kanalına Sahip Olmak için Öneriler. 

YouTube kanalınızı bile oluşturmadan önce, muhtemelen göstermek istediğiniz video içeriğinin türüne zaten karar vermişsinizdir. Görüşlerinizi artırmanın ve takipçi kazanmanın en iyi yolu, yine de içeriğinizi ilginç ve ilgi çekici tutmaktır; Ne kadar çok insan onunla ilişki kurabilirse, o kadar çok tıklayıp sonuna kadar izlemek isteyeceklerdir.


Doğru Ekipmanla Silahlanın

Akıllı telefonunuzu kullanmak kesinlikle video kaydetmenin kabul edilebilir bir yoludur, ancak izleyicilerin içeriğinizden keyif almasını istiyorsanız, doğru ekipmana yatırım yapmak gerçekten yardımcı olur. Çoğu YouTuber, DSLR'ler veya aynasız kameraların yanı sıra tripodlar, lensler ve stüdyo aydınlatması gibi videografi için diğer temel aksesuarlarla birlikte kullanır .

İlham Arayın

Siz ilerledikçe, ilk birkaç videonuzun yutturmacasına uyacak yeni, yeni içerikler bulmak daha zor olabilir. Ancak endişelenmeyin, köklü YouTube sanatçıları bile arada bir aynı şeyi yaşarlar. İşin sırrı, dışarıdayken ve kayda ara verdiğinizde bile her yerde ilham aramaktır. Fikirlerinizi listeleyin. Diğer videolara göz atın ve kendi fikirlerinizi geliştirmek için onların fikirlerini geliştirin.

Her Saniyeyi Değerlendir

Kaliteli içerik üretmeniz ve videolarınızı daha iyi hale getirmeye katkıda bulunmayacağını düşündüğünüz her şeyi silmeniz de aynı derecede önemlidir. Bu, son kesime dahil ettiğiniz kliplerle seçici olmanız gerektiği anlamına gelir. Görüntüleyenlerinizin tüm videonuz boyunca ilgisini ve ilgisini canlı tutmak için yalnızca en iyi karelerinizi seçin (ve ölü hava anlarını kesin).

Basit Düzenleme Yazılımıyla Başlayın

Sırf video oluşturuyor olmanız, içeriğinizi düzenlemek için gelişmiş bir yazılıma (Final Cut Pro gibi) ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Bu yazılım programları, özellikle ilk birkaç hafta içinde onunla çok fazla mücadele edecekseniz, içeriğinizi mutlaka iyileştirmez.

Videolarınızı Optimize Edin

Videolarınıza daha fazla görünürlük sağlamanın bir başka sırrı da içeriğinizi YouTube'da sıralanmasına yardımcı olacak şekilde optimize etmektir. İlk videonuzu yüklediğiniz anda, görüntüleyenlerin arama çubuğuna yazabilecekleri iyi, açıklayıcı bir başlık verin ve ana anahtar kelimenizi veya anahtar kelime öbeğinizi eklediğinizden emin olun. Örneğin, "Hawaii Doğum Günü Gezisi Vlog 2018" başlığı "Hawaii İşte Başlıyoruz!" Dan çok daha iyidir.

Ağınızı Oluşturun

Bir sosyal ağ sitesi olarak kategorize edilmemiş olsa da, YouTube tamamen diğer kullanıcılarla bağlantı kurmak, paylaşmak ve işbirliği yapmakla ilgilidir. Bu nedenle, başarılı olmak için ağınızı oluşturmak için çaba sarf etmeniz gerekir. Bu, içerik oluşturucular arasındaki ortak çalışmaların bir kanalın büyümesine ve yeni aboneler kazanmasına yardımcı olma konusunda etkili olduğunu kanıtladığından, her iki ortak çalışanın da diğerinin abone tabanıyla karşılaşmasına yardımcı olduğu için bu özellikle YouTube topluluğunda kritiktir.

İzleyicilerinizle Bağlantı Kurun

Zamanla, yavaş yavaş takipçi kazanacak ve videolarınıza hayranlardan daha fazla yorum alacaksınız ve sonunda kişisel sosyal medya hesaplarınızda mesajlar alacaksınız - hatta PO kutunuzu paylaşmaya karar verirseniz hayran postaları bile alabilirsiniz . Görüntüleyenlerinizle mümkün olduğunca bağlantı kurmak için zaman ayırın. Sosyal medya hesaplarınızın YouTube kanalınızın bir uzantısı olduğunu unutmayın, bu nedenle hayatınızın haberlerini Instagram, Twitter ve Snapchat gibi popüler sosyal platformlarda paylaşmaya çalışın.

Tüm Olumsuz Yorumları Yoksay

Kanalınız ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, her zaman olumsuz yorumlar olacaktır. Sonuçta YouTube, boş avatarlarının arkasına saklanan acımasız insanlar için bir yuva. İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun ve kanalınızda ne kadar çok çalışırsanız çalışın, her zaman nefret dolu yorumlar yapacak ve sizi alt etmeye çalışan insanlar olacaktır.

Düzenli Olarak Video Yükleyin

Bir diğer önemli ipucu, yüklemelerinizle tutarlı olmaktır. İçeriğinizin ne kadar kusurlu olduğunu düşündüğünüz önemli değil, podcasting'de olduğu gibi videolarınızı oraya taşımaya devam etmeniz önemlidir .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense