SEO için Google Anahtar Kelime Planlayıcı Aracı Nasıl Kullanılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

01 Kasım 2017

SEO için Google Anahtar Kelime Planlayıcı Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Anahtar Kelime Planlayıcı nasıl kullanılır eğitim videosu fazlası ile işinize yarayacaktır. 

keyword tools

Bu aracı kullanmak için bir Google AdWords hesabına ihtiyacınız var. Bir kere Google Adwords'e giriş yaptığınızda bu Google AdWords giriş sayfanız olacak. Buraya geldiğinizde, en üstteki araçlara ve analiz düğmesine tıklayın. Daha sonra, Anahtar Kelime Planlayıcı'yı tıklayın.

Araç size üç seçenek gösterecektir. Anahtar kelime araştırma yapmanın uğruna, anahtar kelime ve reklam grubu fikirlerini aradığını söylediği en üstteki kelimeyi tıklamak istiyoruz. Burada bir takım seçenekleriniz var.

İlk kutu, ürün veya hizmetinizle alakalı anahtar kelimeleri girdiğiniz yerdir. Piyanoyu satıyorsanız, en çok sayıda anahtar kelime fikirleri üretmek için piyanolar, müzik aletleri ve buna benzer şeyler koyarsınız. Veya ana sayfanız olabilecek açılış sayfanızı veya bu anahtar kelimeyi aradıklarında insanların aramaya koymasını istediğiniz bir sayfayı yerleştirebilirsiniz.

Burada çok fazla işe yaramayacağımız bir takım seçenekler var, çünkü çoğu insan için bunları tam olarak nasıl istediğinizi varsayarlar. İlki coğrafi hedefleme. Aol gibi Google ağında bulunan diğer arama motorlarını, belirli bir ülkeyi, belirli bir dili veya belirli bir arama motorunu hedefleyebilirsiniz. Ayrıca, aylık minimum arama eşiğine veya tıklama başı maliyetin belirli bir noktanın üstünde veya altında olmadığı anahtar kelimeleri aramanızı özelleştirebilir ve filtreleyebilirsiniz. Zaten halihazırda AdWords hesabınızda bulunduğunuz veya alakalı olduğunu ve gösterileceğini düşündüğünüz anahtar kelimeleri gizleyebilirsiniz. Tüm bunları, Google'da İngilizce arama yapan Amerikalıları hedef alacak olursanız yapın.

Bu video örneği için, arka bağlantı gibi bir anahtar kelimeyi girelim. Bir anahtar kelimeyi veya birkaç anahtar kelime girdikten sonra, fikir al düğmesini tıklayın. Bu sizi gerçek Anahtar Kelime Planlayıcı aracına götürecektir. Varsayılan değer, anahtar kelime araştırma yapmak için ideal olmayan reklam grubu fikri olduğundan, yapmak istediğiniz ilk şey anahtar kelime fikirlerini tıklamaktır. Anahtar kelime fikirlerini tıklayın.

Ardından, aylık ortalama arama için burada gösterilen anahtar kelime hacminin tam eşleme olarak ayarlandığından emin olmak istersiniz. Bunun anlamı, anahtar kelime hacminin insanların tam olarak ne aradığını yansıtmasını istiyorsunuz. Varsayılan olarak, Google anahtar kelimeleri geniş eşlemeli olarak ayarlar. Bu, örneğin, bu anahtar kelimenin, 720'de aylık ortalama arama gösterdiğinde, geri bağlantıları nasıl bulacağını, geri bağlantıları nerede bulacağınızı, otoritelerin geri bağlantılarını nasıl alacağınızı vb. Içeren kişileri içeren geri bağlantıları elde ettiğiniz anlamına gelir.

Tam olarak ayarladığınızda, gördüğünüz arama hacminin, yalnızca daha önce veya hiçbir şey olmadan hiçbir şey olmadan geri döndüren kelimeleri arayan kişiler için olmasını sağlar. Bunu yapmak için küçük kalem simgesini tıklayın ve anahtar kelimeleri tam eşleme olarak ayarlayın. Ardından, tüm eşleme türlerinin bundan sonra tam olarak ayarlandığından emin olmak için Tamam'ı tıklayın. Bazen, bazı anahtar kelimeler için arama hacminde önemli değişiklikler olur.

Bu durumda, geri dönüşler terimimiz var ve bunun aylık ortalama arama hacmi 5.400. Açıkçası, kaç anahtar kelimeyi ayda bir kaç kişi arıyor; daha önce veya hiçbir şey yok.

Anahtar kelime aracından bir diğer yararlı bilgi parçası, fareyle üzerine gelerseniz, trend olan son 12 ay içindeki aylık aramaları görebilirsiniz. Dolayısıyla, bir anahtar kelimeyi hedefleyeceğiniz ve eğilimin doğru yönde gittiğinden emin olmak istediğiniz anahtar kelimeye çok fazla çaba ve SEO koyacaksanız, genel olarak. Bu durumda, geri bağlantıların arama hacminin zamanla azaldığını görebiliriz. Bu, en iyi anahtar kelime olamaz. Açıkçası, her zaman bir miktar dalgalanma söz konusudur, ancak genellikle bir anahtar kelimenin eğiliminde olduğunu yöne bildirebilirsiniz.

Sonra, rekabete bakabilirsiniz. Açıkçası, bu arama motoru rekabet değildir. Bu, AdWords'te reklam yayınlayan kişiler için rekabettir. Ancak, bu bize faydalı bilgiler sunabilir, çünkü rekabet gerçekten yüksekse bu anahtar kelimenin bu anahtar kelimenin ne kadar kolay dönüştürüleceğini ve para kazanacağını gösteren bir gösterge olabilir.

Örneğin, geri bağlantı nedir. Bu, SEO hakkında çok şey bilmeyen birisi için bilgilendirici bir anahtar kelime. Sadece bu terimin ne anlama geldiğini merak ediyorlar. Bu nedenle, rekabet oldukça düşüktür. Dolayısıyla, sayfanıza inen kullanıcılar, bu anahtar kelimeye göre sıralama yaparsanız, muhtemelen çok yeni başlayanlar oldukları için dönüşüm sağlamayacaklardır. Geri bağlantı paketleri satıyorsanız veya bağlantı kurma servislerini kullandıysanız, bunlar hizmetlerinize yatırım yapmak isteyecek kişiler değildir.

Reklamveren açısından anahtar kelime rekabetine bakmak biraz zaman ayırmak iyi olur. Yine, bu SEO rekabet değildir. Bu, AdWords rekabeti. Benzer göstergeyi, ortalama tıklama başı maliyetine bakarak da elde edebilirsiniz. Örneğin, daha fazla kişi bir tıklama için ne kadar çok para ödemeye istekli ise, anahtar kelime o kadar iyi olur. Her zaman böyle değil. Anahtar kelime rekabetinin, bu trafiğin ne kadar iyi bir şekilde dönüşeceğinin biraz daha iyi bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Ancak, dikkat edilmesi gereken sadece bir başka veri parçasıdır.

Gerçekten hepsi bu kadar. Anahtar kelime fikirlerini bulmanın yollarını gösteren bazı videolarda size göstereceğim. Anahtar kelime fikirleri nerede olursa olsun, en önemlisi, bu aracı nihai olarak sıraladığınızda elde edeceğiniz arama hacminden emin olmak için bu aracı nasıl kullanacağınızı bilmek ve aramalarınızı tam eşleme yapmaktır.

Anahtar Kelime Planlayıcı için hepsi bu kadar. İzlediğiniz için teşekkürler, bir sonraki videoda görüşürüz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense