Youtube’dan Nasıl Para Kazanıyorlar Merak Ettinizmiz Hiç? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

28 Ağustos 2014

Youtube’dan Nasıl Para Kazanıyorlar Merak Ettinizmiz Hiç?

Adım Adım Youtube'den Nasıl Para Kazanılır Eğitim Serisi.

youtube para nasıl kazanılır

İnternet fenomenleri için yeni bir para kazanma kapısı olarak Youtube hedef gösteriliyor. Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan Youtube’a dakikada 72 saatlik bir video yüklemesi yapılıyor.

İnsanlar, Youtube’u kullanmayı seviyor. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada herhangi bir şey hakkında fikir alabilmek için internet kullanıcıları videoları izleme yolunu tercih ediyorlar. Youtube’da para kazanan çoğu video yayıncısı; bilgi içerikli yayınlar hazırlıyorlar. Örneğin, futbol becelerini geliştirmek için taktiksel videolar hazırlayan yayıncı ayda binlerce dolar kazanabiliyor.

STRskillSchool kanalı üzerinden futbol beceri ve taktiklerine ilişkin video yayınları hazırlayan Steven Roberts'ın kanalında 700 binden fazla abonesi bulunuyor.

STRskillSchool kanalı üzerinden futbol beceri ve taktiklerine ilişkin video yayınları hazırlayan Steven Roberts‘ın kanalında 700 binden fazla abonesi bulunuyor.
Youtube’dan Nasıl Para Kazanıyorlar?

Youtube’dan para kazanan içerik üreticileri, Youtube’un İçerik Oluşturucu ve İş Ortaklığı programına kaydoluyorlar. Orijinal olarak ürettikleri videoları hesaplarına yüklüyorlar. Videolar izleyiciler tarafından görüntülendikçe, video önünde veya yayın üstünde çıkan reklamlar yoluyla, yayıncılar para kazanıyorlar.

Youtube, düzenli olarak video yayınlayan kullanıcılarına ortaklık başvurusu yapmasına olanak sağlar. Bu ortaklığa katılmak bedelsizdir. Ortaklık başvurunuz onaylandığı andan itibaren videolarınızda görüntülenen reklamlarla para kazanmaya hemen başlayabiliyorsunuz.

Youtube’un şu anda 30 binden fazla yayıncı ortağı bulunuyor ve daha fazla iş ortağını görebilmek için sabırsızlandıklarını ifade ediyorlar.

Youtube'dan video oyunları ile yılda 100 bin doların üzerinde para kazanan Olga Kay röportajında ilginç açıklamalarda bulunuyor.

Az önce bahsettiğimiz futbol taktikleri yayınlayıp para kazanan Steven Roberts ise, kanalında lezzetli tropikal yiyeceklerden tutunda, ünlü futbolculardan imza alabilmek için önerilerde bulunduğu yayınlarıyla şimdiye kadar birçok ödül almış durumda. Para kazanmaya başladıkça 5 bin doları üzerinde bir ekipman yatırımı yaptığını da vurguluyor.

PewDiePie isimli Youtube kanalında yayınladığı videolar ile yılda 4 milyon dolar kazanan Felix Kjellberg yakın zamanda Walt Disney ile bir anlaşma imzalamıştı. Detay.

Youtube’dan para kazanan başka bir yayıncı olan Livie Rose ise makyaj konularında takipçilerine öneriler sunuyor. Üniversitedeki eğitimi sırasında hobi olarak başladığı video yayıncılığına şu anda inanılmaz bir şekilde para kazanarak devam eden Rose, henüz 21 yaşında. Youtube kanalında ise 10 binden fazla sadık bir takipçi kitlesi bulunuyor.

Queen Mary Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi okuyan Livie Rose’un şimdiye kadar Youtube’da yayınlamış olduğu 63 videosu bulunuyor.

Olga Kay gibi video oyunları üzerine yorumlar yaparak Youtube’da içerik hazırlayan Fjola Chem, ‘Mintchiplol’ adlı kullanıcı adıyla para kazanmaya devam ediyor. Şu anda 25 bin aboneye sahip Fjola Chem bilgisayar oyunları oynamayı seviyor ve bu oyunlar hakkında videolar üretiyor. ABD’de bir basın kuruluşuna yaptığı açıklamada Fjola, yaklaşık olarak gününün 8 saatini internette çevrimiçi olarak geçirdiğini de ifade ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense