Google Adsense Reklamları Nasıl Mı Para Kazandırıyor? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

01 Ağustos 2014

Google Adsense Reklamları Nasıl Mı Para Kazandırıyor?

Google Adsense Bize Nasıl Para Kazandırıyor Eğitim Videosu Burada.

google adsense


İnternette online olarak sitelerinizinden para elde etmek adına kullanılan ana sponsorlardan en popüleri google adsene'dir. Sitenize iştirak eden ziyaretçilerin, sitenize yerleştirdiğiniz reklamlara tıklaması ya da tek takım vaziyetlerde gösterim başına dahi para kazanabileceğiniz tek sponsordur.

En kocaman özelliği ise ilişkili yer aldığı sayfayı inceleme ederek, sayfaya uyumlu reklamları göstermek, bunun sonucundada daha tek sürü tıklama ve daha tek sürü para kazanmanızı sağlamaktadır. Bu uygulama ile bununla birlikte reklam verenlerinde amaç kitlelere erişmesini sağlamaktadır.

Google Adsense İle Ne Türlü Para Kazanabilirim?

Adsense ile para elde etmek amaçlı yapmanız lazım iştirak eden öncelikle google adsene kayıt kısmı altındaki gereken izahları okuyarak google adsense fert olunuz. Üye Olamak işlemleri bittikten daha sonra inşa edilmesi lazım iştirak eden google'ın sizi onaylamasını beklemek olacaktır. Anlatılan linkte gereken bütün ayrıntılar verilmiştir.

Aşağıdaki anlatımlarımız google adsense aracılığıyla onaylandığınız ve tek adsense hesabınızın meydana geldiği varsayımına dayanarak yapılmaktadır. Adsense hesabı olmayanların bu kısmı okumadan öncelikle kendilerine tek hesap açmaları tavsiye edilir .

1.) İlk olarak google adsense giriş sayfasına tıklayarak aşağıdaki resimde'de anlatılan bölümelere üye olamak esnasında meydana getirdiğiniz mail adresi ve şifrenizi girerek giriniz .2.) Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir menü gelecektir.

Adsense Üye Kontrol Paneli

Bu bölümdeki menülere kısaca değinecek olursak; » Raporlar: Bu bölüm altında günlük veya geçmiş kazançlarınızla, performans verilerinizi görmek için gerekli olan sayfalar bulunmaktadır. » AdSense Kurulumu: Bu menü altında ise, Sitenize adsense reklamlarını koymak için gerekli olan kodlar, halihazırda kurulu olan reklamları yönetmek, reklam kanallarınız ve site yetkilendirilmesi ise izin verilen siteler bölümü bulunmaktadır. bu makalede biz sadece bu bölümü kullanacağız. » Hesabım: Bu bölüm altında ise hesap detaylarınız, ödeme ve vergi bilgileriniz ile kişisel bilgileriniz bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz bilgileri bu bölümden değiştirebilirsiniz. » Kaynaklar: Bu bölümde ise size yararlı olabilecek makalelerin bulunduğu siteler ve makaleler bulunmaktadır.

 3.) Yukarıdaki belirttiğimiz menülerden Adsense Kurulumu menüsüne tıklayınız. bu sayfaya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimde bulunan menü gelecektir.

Adsense Reklam Kurulum Menüsü

Bu bölümdeki hangi seçeneklerin sizlere nasıl para kazandıracağına değinecek olursak; » İçerik İçin Adsense: Web sitenizde tıklama veya gösterim başına para kazanmak için gerekli olan reklam kodları bu bölümde bulunmaktadır. Text (Metin) ve Resim reklam seçeneklerini bu kategori altındaki alt bölümlerden seçebilirsiniz. » Arama İçin Adsense: Sitenizde yapılacak olan aramalardan para kazanmak için seçmeniz gereken bölüm burasıdır. Bölümü kullanarak çeşitli boyut ve formatlarda arama kutucuklarını siteniz için edinebilirsiniz. Sitenizden arama yoluyla para kazanmak için herhangi bir ziyaretçinin sitenizden arama yapması ve çıkan sonuç sayfalarında sponsor reklamlara veya ayarlanmış ise çıkan arama sonuçlarına tıklaması yeterli olacaktır. » Tavsiyeler: Web sitenizden başkalarını adsense üyesi yaparak veya google'ın belirtiği ürünlerin (firefox gibi) indirilmesini sağlattırarak para kazanmak için bu bölümü kullanmalısınız. Bölüm içinde size gerekli olacak referans (referral) linkleri ve ürün bannerları mevcuttur. Yukarıdaki menülerden sadece içerik için para kazanma seçeneği bu makalede anlatılacaktır.

Site İçeriğiniz İle Google Adsense'den Para Kazanma

Site içeriğiniz ile google adsense'den para kazanmak için yapılması gereken yukarıda anlattığımız menülerden "İçerik İçin Adsense" menüsüne tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki resimde bulunan menü gelecektir.

Adsense içerik ile para kazanma


Görüldüğü gibi bölüme giriş yapıldığı zaman karşımıza iki bölüm çıkmaktadır. Bölümleri inceleyecek olursak; » Reklam birimi: Bu bölümü seçersek sitemize google adsense metin ve resim reklamlarını eklemek için gerekli kodlara ulaşacağımız sayfaya gideriz. Bölümdeki seçenkleri inceleyecek olursak - Resim ve Metin Reklamlar: Bu seçeneği seçersek reklam kodlarını yerleştirdiğimiz bölmede hem resim hemde metin reklam gösterilmesine olanak sağlamış oluruz. Aşağıda aynı reklam bölümünde ayrı zamanlarda çıkan metin ve resim reklamlarını görebilirsiniz.
 
Adsense Metin ve Resim Reklam

Sadece metin Reklamlar: Bu bölümü seçerseniz reklam kodunu koyacağınız bölümde sadece metin reklam gösterilmesi olanak tanımış olursunuz. - Sadece resim Reklamlar: Bu bölümü seçerseniz reklam kodunu koyacağınız bölümde sadece resim reklamlar gösterilecektir. » Bağlantı birimi: Bu bölümde ise sitenizde bağlantı türünde reklam göstermek istiyorsanız ulaşacağınız kodlar bulunmaktadır. Bağlantı reklamlar text reklamlar gibi değildir sadece bulunduğu sayfadan gerekli bilgileri alır ve sayfaya uygun başlıklarda reklam kategorilerini seçtiğiniz alana yerleştirir. Bu kısımdaki reklamlardan para kazanmanız için. Ziyaretçinin bağlantı kısmına tıklaması ve bunun sonucunda karşısına gelecek olan sonuç sayfasındaki linklere tıklaması gerekmektedir. Biz bu bölümler arasından reklam birimi (metin ve resim reklam) seçeneğini seçerek devam et diyoruz. Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan bölümler hakkında gerekli açıklamalar ve resimler aşağıda bulunmaktadır

Adsense Reklam Şekil Tasarımı 

Resimdeki bölümleri inceleyecek olursak. » Biçim: Bu bölümdeki seçenekler ile sitenize koymak istediğiniz reklam boyutlarını seçebilirsiniz. Şu anda seçebileceğiniz reklam boyutları seçenekte belirtildiği gibi (728x90, 468x60, 234x60, 120x600, 160x600, 120x240, 336x280, 300x250, 250x250, 200x200, 180x150, 125x125) şekillerindedir. Bunların dışına çıkmak için premium hesaba sahip olmanız gerektiğini unutmayın. » Renkler: Bu kısımdaki renk ayarlamaları ile sayfanıza koyacağınız reklamı sayfa yapınıza ve renklerine uygun hale getirebilirsiniz. Reklamlardan daha fazla tıklama almak dolayısıyla daha fazla para kazanmak için reklam optimizasyon teknikleri ile renk optimizasyon teknikleri çok önemlidir. Bu nedenle seçtiğiniz reklamlar al benisi ve sayfa içindeki konumlaması güzel olan reklamlar olmalı.

Adsense Reklam Renk ve Stil Tasarımı


Yukarıdaki resimde bulunan bölümleri inceleyecek olursak. » Bu AdSense biriminin önizlemesini görüntüle: Bu bölüm ile tasarladığınız reklam şeklinin son halini linkin üstüne tıklayarak görebilirsiniz. Fakat site üzerindeki görünüm ile burdaki görünüm farklı olacaktır bunu unutmayın. Yani site üzerindeki reklamın etkisi ile kenarları boş olan bu önizlemenin görüntü şekli sizde farklı düşünceler oluşturabilir. Bu nedenle reklamlarınızı site üzerinde denemenizi ve ona göre karar vermenizi öneririz. » Köşe Stilleri: Reklam renk tasarımında, reklamlarınızın kenarlık rengini belirlediyseniz normal haliyle kenrların birleşim yerleri olan köşeler 90 derece olacak şekilde keskin gözükmektedir. Bu bölüm ile köşelerin keskinliğini yumuşatabilir hatta yuvarlağa yakın bir hale getirebilirsiniz. » Alternatif reklamlar veya renkler: Bu bölümde ise, normal şartlarda google, sayfanızdaki bilgileri analiz eder ve sayfa içeriğine uygun (contextual) reklamları belirlediğiniz yerde gösterir. Fakat bazı durumlarda google sayfanızda gösterilecek reklam bulamaz ve reklam için ayarladığınız bölümün tasarımda bozukluk yaratmaması veya reklamlardan para kazanamadığınız durumlarda kendi belirlediğiniz bir banner'a reklamı yönlendirmek için bu bölümü kullanmalısınız. Bölümdeki seçeneklere değinecek olursak; - Genel hizmet reklamlarını göster: Google sayfanızda gösterecek reklam bulamadığı zaman sayfanızdaki reklam bölmesinde genel hizmet reklamları (yardım amaçlı yapılan ve size para kazandırmayan reklamlar veya google'ın kendini tanıttığı ve size para kazandırmayan reklamlar) göstermesini istiyorsanız bu seçeneği seçmelisiniz. - Google reklamları dışındaki reklamları başka bir URL’den göster: Bu seçeneği seçerseniz, google sayfanızda gösterecek reklam bulamadığı zaman kendi belirlediğiniz bir banner veya başka bir reklam sayfası göstermesini seçebilirsiniz. Bu yol ile adsense'ten para kazanamazsanız bile kendi belirlediğiniz başka reklam türlerinden para kazanabilirsiniz. - Boş alanı tek renkle doldur: Yukarıdaki seçeneklerden hiçbirini istemiyor ve reklam bölümünü tasarımı bozmayacak şekilde tek bi renk ile doldurulmasını istiyorsanız bu bölümü seçin. Tüm bu aşamalar bittikten sonra devam butonuna tıklayarak kanal seçim bölümüne gelebilirsiniz. Kanallarla ilgili detaylı açıklama ve resim aşağıda bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense