Türksat 4A 7 Adımda frekans Ayarı Nasıl Yapılır! | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

29 Temmuz 2014

Türksat 4A 7 Adımda frekans Ayarı Nasıl Yapılır!

Televizyon için Türksat Uydu Frekans Ayarları Nasıl Yapılır.

uydu ayarları

Türksat 4A uydusuna geçiş
le beraber nefesi uyducularda alıp boşa ücret sunmak istemeyenler amaçlı yepyeni frekans ayarlarını girme yolunu ayrıntılarıyla internethaber.com okurları amaçlı hazırladı.

Yepyeni uydudan yayınları seyretmek amaçlı frekans ayarları girişini kendiniz yapıp kanal kalibrasyon yapabilirsiniz, bunun amaçlı yapmanız gerekli var olan 7 hamle var. Yepyeni uydu frekansları listesini bir tek girmek mahaline kendiliğinden kalibrasyon ile tüm tv kanallarını listeleyebilirsiniz.

OTOMATİK KANAL AYARLAMA

1- Ana menüye girebilmek amaçlı ; uzaktan kumandanızda 'Menü' veya 'setup' yazan düğmeye basınız.

2- Uydu alıcısı marka modeline göre; 'Kanal Arama', 'Kanal Ekleme" benzeri menülerden hangisi beliriyor ise yukarıya - aşağıya tuşlarıyla "Ok"a basınız.

3- Açılan pencerede tekrardan uydu alıcısının marka modeline göre; 'Alış Frekansı' 'Uydu Frekansı' seçeneklerinden biri belirecektir. Yukarıya - aşağıya tuşlarıyla o seçeneğin üzerine gelip kumandada yer meydan numara tuşlarını faydalanarak TÜRKSAT Lansman Kanalının yepyeni frekansı var olan '11844 ' kıymetini girin.

4- Tekrardan benzer pencerede 'Sembol Oranı' olacaktır. Yukarıya - aşağıya tuşlarıyla o seçeneğin üzerine gelip '2222' rakamını girin.

5- Tekrardan benzer pencerede yer meydan 'POL' halinde bir yazının üzerine gelip ardından sağ-sol ok tuşlarıyla 'V' veya 'Dikey' olacak biçimde değiştirin.

6- Tekrardan benzer yerde yer meydan 'FEC' kıymetini değişmek amaçlı yukarıya - aşağıya tuşlarını faydalanarak o seçeneğin üzerine gelip ardından sağ-sol ok tuşlarıyla '3 / 4' seçilmelidir. Bir Takım uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir meydan bulunmamaktadır.

7- Son olarak 'OK' tuşuna basarak TÜRKSAT Lansman Kanalının yepyeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.

Bundan ardından yapacağınız kendiliğinden tarama ile tüm kanallar televizyonunuzdaki yerini alacak. Bu işlemi yapmadan kendiliğinden tarama yaptırmak hiç bir netice vermez.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense