Google Adsense Para Kazanmak için Temel Bilgiler | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

19 Temmuz 2014

Google Adsense Para Kazanmak için Temel Bilgiler

En İyi Google Adsense ile Para Kazanma Yöntemleri Burada

google adsense


Hepimizin bildiği benzeri uzunca zaman öncesinde Google Adsense yi devreye soktu ve webmasterlara ciro sağlamaya başladı. Website sahipleri programa müracaat ederek , onay edildikten ardından kodlarını sitelerine koydular ve bu işten para kazanmaya başladılar. Atılanların yakınında bugüne civarı yetişme becerisini taşıyan insanlarda oluyor .Hile metotları denendi ( halada tecrübe ediyor oldukça başarılı olanlar var ), optimizasyon backlink başlıkları açıldı ve daha bir sürü birşey bu pazarın oluşmasını sağladı.

Peki kimler bu işten para kazandı? Kimler ne türlü kazanıyor hep birlikte öğrenelim.

En enbaşta bahsetmek isterim yeteri kadar seviyede İngilizceniz yok ise bu işten para elde etmek amaçlı 3 kat daha bir sürü çaba sarf etmelisiniz. Sitenizin dili İngilizce olursa hitap ettiği kesim daha kapsamlı olabilir ve iştirak eden ziyaretçi sayısı ona ilişkili olarak artar. Reklâm verenin çokluğu da gelirinizin artmasına destekçi olacaktır. Ya da hile gerçekleştirmenin önüne geçmeli ve Türk reklâm verici sayısını artırmaya çalışmalısınız.

İnternette Para kazanma amaçlı atacağımız önce hamle adsenseyi kafamızdan çıkarmaktır. Sitelerimizi adsense üst kısmına kurmak yapacağımız en kocaman hatadır. Önce sitemizi hangi konu üst kısmına kuracağımızı tasarılıyoruz . Son Olarak kendimizi ayarlayalım.

Site konusu seçimini yaparken bir takım kriterleri göz önünde bulundurmamız gerekli .Hadi şu sualleri kendimize soralım.

Ben hangi konuda haber sahibiyim?
İnternet alemi dışarısında gündelik hayatta neyi bir sürü iyi bilirim?
Bildiğim şeyin ile ilgili kâğıda geçirebilecek bir makale yazabilir miyim?
Yazı yazarken sıkılır mıyım?
Araştırmaya, bildiğim konuyu geliştirmeye dayanabilecek miyim?
Sıkılmadan para kazanmadan 2-3 ay bekleyebilecek miyim?


Bu suallerin çoğuna yanıtınız pozitif ise bu işe aynı ritimde devam etmenizde fayda var. Nedeni Ise bir sürü yoğun miktarlar kazanabilirsiniz.


Şimdi sıra üst kısmına site yapacağımız konuyu seçmekte. Ben basit örnekle başlamak talep ediyorum . Benim babam önceden tatlıcı dükkânı işlettiği amaçlı tatlılar ile ilgili kapsamlı bilgiye sahip. Ben kendime tatlılar ile ilgili bir site açmak talep ediyorum . Hüküm verdim ve 2. mertebeye geçiyorum.

Tatlılar ile ilgili site açıcam ama site düzeni ne türlü olacak? Tatlı tariflerinin yer aldığı kategorilere boşanmış bir sitemi yoksa tatlılar ile ilgili bizzat yorumlarımı da katabileceğim düz yazıların yer aldığı bir blog mu? Bu örnekler dizayn bilginize yönelik arttırılabilir. Ben 2. var olan başka bir deyişle tatlılar ile ilgili bi blog uygulamak talep ediyorum . Son Olarak sitemize ad seçelim.

Domainimizi seçerken akılda daimi ve sonunun.com ile sona ermesine itina gösteriyoruz. Şayet mümkün ise eskiyen , banlanmamış bir domain almaya itina gösteriyoruz. www.webarchive.org dan domainin geçmişini öğrenebilir ve bundan fayda sağlayabilirsiniz.

Sitemizi blog stilinde yapacağımız amaçlı bir takım hazırlıklı blog scriptlerinden faydalanmamız gerekli .En bir sürü kullanılan blog scripti WordPress tir.Benimde kullandığım script budur.Gerek eklentileri gerekse SEO uyumu ile ciddi anlamda bir sürü ergonomik.

Sıra geldi site içeriği geliştirmeye. Sitenizin muhtevanını absürt sapan lüzumsuz konularla yüklemek mahaline , yalnızca tatlıya özel verilerin meydana geldiği yepyeni derlenmiş makalelerle süsleyelim  ( bir sürü mu tuhaf kaçtı ). Gün Içerisinde 1/2 saatinizi ayırarak bizzat makalelerinizi yazmaya başlayın. Sizlere bütün samimiyetimle söylüyorum ; bizzat yazdığınız 5 satır çaldığınız bir sayfa makaleden daha iyidir. Geriye dönüşü bir bir sürü kez olacaktır. Belki belli bir süre zaman alacaktır ama bizzat yazılarımızın meyveleri daha tatlı dönecektir .

Daha önce günden adsense kodunu yerleştirmeyin derler ama siz içerik yazmaya başladığınız önce günden bu yana kodu sayfanızda barındırın. Indexleme tarafından sizlere faydası dokunacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense