Google Adsense Blog Sitelerden Yüksek Gelir Elde Etme Yöntemleri | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

17 Temmuz 2014

Google Adsense Blog Sitelerden Yüksek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Blog Sitesi ile İnternetten Yüksek Gelir Nasıl Elde Edilir.

blog kurulumu


Blogspot 'blog' sitelerinin en fenomen para kazanma yollarından biri de Adsense reklamları yayınlamak. Klikleme başına ücret verici Adsense reklamlarıyla kritik paralar kazananlar var.  İnternette paylaşılan Adsense kazançları pekçok bireyin iştahını kabartsa da para elde etmek amaçlı bir takım noktalara uyarı etmek kocaman önem taşıyor.

Bu yazımda blogundan Adsense ile para kazanmayı düşünenlere ya da Adsense'den para elde etmek amaçlı blog açmayı düşünenlere gözlemlerim ve tecrübelerim doğrultusunda birden çok öneride bulunmak talep ediyorum .

Hedeflerinizi netleştirin

İnternet dünyası uçsuz bucaksız. Bu yüzden sitenizin muhtevasının belli konularda olması gerekmektedir . Daha evvelki yazılarımda da söyledim. Genel blog diye bir kavram yok. Konularınızı netleştirin, iddialı olduğunuz alanlarda içerik üretin. Adsense'den para kazanacağım diye her konuda içerik yazarak blogunuzu çöpe çevirmeyin. Adsense ile para elde etmek amaçlı "niche" kavramını önemseyin. Sınırlarınızı çizin.

Aceleci olmayın

Her işte meydana geldiği benzeri Adsense ile para elde etmek işinde de aceleci davranmamak gerekmektedir. İnternette adsense para kazanmak ek gelir elde etmek konulu makaleleri okuyarak gaza iştirak eden ve açacağı site yardımıyla kocaman paralar kazanacağını sanan bireyler var. Adsense ile para kazanmaya başlamadan önce bir sokak haritası çizin. Kulaktan dolma verilere , itimat vermeyen yazılara şüphesiz haysiyet etmeyin. Yazma becerilerinizi artırın. İngilizceniz sıkı ise bunu bir avantaj olarak kullanın. Copy-paste içeriklere bel bağlamayın. İçeriklerinizi kendiniz üretin.

Adsense hesabınız yoksa müracaat etmek amaçlı ivedî etmeyin

Adsense'den para kazanmanız amaçlı bir Google Adsense adına ihtiyacınız olacak. Adsense müracaatları çoğalış eskiye yönelik belli bir zaman daha zorlaştı. İçeriği fit meydana iştirak eden , gelişigüzel yapılan sitelerin müracaatları rahatlıkla onay edilmiyor. Bu yüzden içerik durumundan blogunuzu zengin duruma getirdikten ardından başvuru yapmanızı öneriyorum. Google, içeriğin fit meydana geldiği siteleri emin ve randımanlı bir yayıncı olarak görmüyor. Bu yüzden içeriğe kesinlikle mevduat yapın. Forum sitelerinde bir takım bireyler Adsense başvurularınızı hızlıca onaylattırıp sizlere Adsense hesabı alabileceklerini söylüyorlar. Ne civarı emin bilemiyorum. Hiç denemedim. Vaktiyle kendim başvuru yapmıştım.

Adsense konulu e-kitaplara haysiyet etmeyin

Adsense'den para kazanmanın püf noktalarını ifade eden , web ortamında PDF formatında satılan e-kitaplara birçok aldanmamanızı öneriyorum. Aralarında çok kalifiye içeriklere sahip olanlar olsa da çokları bilindik bilgilerden meydana geliyor . Ekstra bir birşeyler öğrenmeniz olanaksız . Bir aşama sadece merakımdan bu çeşit bir e-book satın almıştım. Nihai derece perişan bir lisan ile kaleme alınmış 10-15 tane makaleden meydana iştirak eden kitapta malum ifadelerden çeşitli bir şey bulamadım. Adsense'den para kazanmanın inceliklerini ifade eden kitap yazarı acaba aslında ne civarı para kazandı? Bu noktada aklıma şu atasözü geliyor: "Kelin ilacı olsa bizzat başına sürer" Tecrübe yanılma yolu ile öğrenebilirsiniz.

Blogunuzun basit SEO ayarlarını yapın

Blogunuzu bulma motoru ile uygun duruma kazancın . Basit SEO ayarlarını kesinlikle yapın. Toplumsal basın hesapları oluşturun. Başka forum sitelerine üye olun. Başka toplumsal basın sayfalarında paylaşımda bulunun. Blogunuzun meydan isminde anahtar kelimelerin geçmesine uyarı edin .

Adsense uygun tema seçin

Blogunuzun Adsense uygun bir tema olması, reklam yerleşimlerini meselesiz ve alıcı bir biçimde yapmanıza olanak olanağı sağlar . Adsense uygun blog temalarında reklam sahaları en fazla tık alacak yerlere yerleştirilmiştir. Bu yüzden Adsense uygun temaları tercih etmelisiniz. Adsense reklamlarının blogunuzda sırıtmaması amaçlı yerleşme siyasetleri dahilinde alıcı yerleşimleri denemelisiniz.

Adsense yerleşimi

Adsense reklamlarını doğru bir biçimde yerleştirerek tıklanma oranının artmasını ve daha çok para kazanmanızı sağlayabilirsiniz. Blogunuzda içeriklerinizin ön tasarıda olmasını sağlamak yerine çok büyük reklam yerleştirmenizi önermiyorum. En çok tıklanan reklamlar çoğunlukla konu arasında olduğundan ötürü konunuzun içerisine bir -2 tane 300x250 ya da 336 x 280 ebatında reklamlar ekleyebilirsiniz. Bizzat sitelerimde kare ve dikdörtgen reklamların daha çok uyarı çektiğini ve tıklandığını gözlemledim. Temanın vaziyetine yönelik bağlantı birimleri ve 160x600 reklamlar da gösterişli olabilmektedir .

Tıklama başına fiyatı , aranma hacmini çözümleme edin

Bazı anahtar kelimelerin aranma hacmi ve klikleme başına verdiği ücret çok fazla yüksek . Örneğin; "flash oyun" kelimesi klikleme başına 0,bir0 TL veriyorsa  " pahalı olmayan tatil yerleri" anahtar kelimesi bir TL verebilir. (Rakamlar örnektir.) Bunu ne türlü öğrenebilirim dediğinizi duyar gibiyim. Google Adwords'ün Anahtar Kelime Aracı var. Buradan anahtar kelimelerin aranma sayılarını, klikleme başına aşağı yukarı fiyatı öğrenebilirsiniz. Türkçe anahtar kelimeler aralarında klikleme başına fazla yüksek ücretli birçok kelime yok. Tık başına fiyatları reklam verenler tespit ediyor . İngilizce anahtar kelimeler sıkı kazandırıyor.

İngilizce detaylı siteler Adsense'de fazladan kazandırır


Dünya genelinde milyarlarca insanın konuştuğu global lisan İngilizce, internetin de ana dili meydana geldiğini söylememize sebep yok. İngilizce detaylı sitelere dünyanın her yerinden ulaşım sağlanabiliyor. Markalar arası rekabetin fazla meydana geldiği web ortamında firmalar rakiplerinin önüne geçmek amaçlı internetteki reklam kampanyalarında klikleme başına fiyatları fazla yüksek tutmaya çalışıyor.

Türkçe meydana iştirak eden ve klikleme başına 0,50 TL edinilen bir anahtar kelimenin İngilizce karşılığı 4-5 TL olabiliyor. İngilizce detaylı bir siteniz var mesala. Tatil yerleri konusunda bilgiler veriyorsunuz. Sitenizdeki reklamlara gün içerisinde aşağı yukarı 5-10 klikleme alıyorsunuz. Tık başına ücret de 5 olsun. Ne yaptı? 25-50 TL x 30 = 750 - 1500 TL. Bu Gibi birden çok sitesi olup da ayda 3-5 bin galip iştirak eden çok birey var.

Kendimden bir örnek

Bunu bir aşama bizzat denemiştim. Sıhhat konulu bir blog açmıştım. Özel bir beklentim yoktu. Tecrübe amaçlı yaptım. Gündelik tekil hiti 50-70 arası bir şeydi. Blogdaki reklamlar en az 3-5 tık alıyordu. Bu da o zamanlar gündelik  9-15 dolar arası bir para demekti. Ardından ilgilenemedim ve bir arkadaşıma devrettim. Bizzat hesabını ilave etti ve bir zaman sıkı para ele geçirdi . Anlayacağınız İngilizce detaylı siteler yardımıyla az liste başı ile de sıkı paralar elde etmek olası .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense