Blogger Veritabanı Yedek Alma XML Yükleme Videolu Anlatım | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

19 Temmuz 2014

Blogger Veritabanı Yedek Alma XML Yükleme Videolu Anlatım

Blog Sitesi Yedeği Nasıl Alılınır Yükleme Nasıl Yapılır.

blogger yedek alma


Ücretsiz web site Blogger bildiğimiz gibi Google'nin kendinize ait bir siteye sahip olabileceğiniz en popüler servisidir. Google kullanıcılarına bedava kişisel bloglar sunmaktadır. Elbet veri kaybı yaşamamak amaçlı blogu yedeklemek gerekir. Blogger blogda bilgileri yedekleyip WordPress'e ve ya tek yabancı Blogger bloguna aktarılabilir. Bunun amaçlı Blogger Yönetici Panelinden Ayarlar » Blog Araçları »  Blogu dışa aktar bağlantısı kullanılabilir.

Blogu dışa aktar irtibatına tıkladığınızda az tek detaylı bilgi metni gelicektir ve altında BLOGU YÜKLE butonu mevcutttümör. Bu butona tıklayıp Blogger veritabanınızı.xml dosyası namına indirip yedekliyebilirsiniz.

Blogger Seo Ayarları Nasıl Yapılır

Blogger sisteminde almış olduğunuz yedekleri geriye doldurmak istediğinizde.xml namına kaydettiğiniz veritabanınızı yükleyebilirsiniz.

Almış olduğunuz.xml veritabanını Blogger blogunuza doldurmak amaçlı , Ayarlar » Blog Araçları » Blogu içe aktar irtibatını kullanabilirsiniz. Iletişime tıkladıktan ardından dosya yükleme meydanından .xml veritabanınızı seçin, güvenlik kodunu girin (spam önlemek amaçlı ) ve "İçe aktarılan bütün kayıtları otomatik namına yayınla" isteğiniz doğrultusunda aktif/pasif yapın ve "BLOGU İÇE AKTAR" butonuna tıkladığınızda veritabanınız yüklenmiş olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense